Годування дитини сумішшю: запитання й відповіді.
Користь грудного молока очевидна, адже для новонародженого немає більш підходящого харчування. Природа подбала про те, щоб материнське молоко в точності відповідало потребам організму крихти, а його склад змінювався з ростом немовляти. Але в силу будь-яких обставин деякі жінки змушені годувати малюків молочними сумішами. Виробники прагнуть максимально наблизити суміш за складом і смаком до грудного молока. Звичайно, якість сумішей з кожним роком стає все краще, але на 100% жодна суміш не замінить те, що закладено природою. Проте, молочна суміш – це єдиний замінник материнського молока.
Годування дитини сумішшю.
Як правило, мами, у яких не вистачає молока, догодовують малюків додатковим харчуванням або повністю переводять крихіток на штучне вигодовування. Слід пам’ятати, що дітям до одного року молоко тваринного походження протипоказано, і коров’яче, і козяче. Печінка маленької дитини не справляється з тією кількістю білка і мікроелементів, які містяться в молоці тварин, тому є великий ризик нашкодити здоров’ю крихти. Зрозуміло, це не завжди відобразиться по зовнішніх чинниках. Єдине відповідне харчування для малюків, які не отримують материнського молока, – це молочна суміш. Вона адаптована для дитячого організму, відповідно до вікових потреб.
З якого віку починати
Молочну суміш можна давати дитині з перших днів життя, але завжди варто прагнути до природного вигодовування. Бувають ситуації, коли годування грудьми з певних причин неможливо. Таких прикладів небагато, але якщо вже так склалося, то не варто себе звинувачувати і впадати в меланхолію, краще подбати про вибір якісної молочної суміші. При виборі суміші, головне, враховувати вік і вагу дитини. Кожен виробник вказує на упаковці вікову категорію, для якого призначена та чи інша продукція, звертайте увагу на ці обмеження.
Скільки суміші давати дитині.
Щоб відповісти на це питання, перш за все враховуйте вік і вагу дитини, а також особливості організму, час доби. Все більше фахівців рекомендують не дотримуватися чітких рамок навіть при штучному вигодовуванні, а виробляти власний графік харчування.
Один із способів обчислення необхідного обсягу суміші для дитини першого року життя:
– Для дітей у перший тиждень (7-10 днів) необхідна порція суміші становить 2% від маси ваги при народженні.
– До 2 місяців 1/5 від маси тіла. Тобто вага малюка ділимо на 5 і отримуємо добовий обсяг мл суміші.
– 2-4 місяці – 1/6 від маси тіла;
– 4-6 місяці – 1/7;
– 6-8 місяців – 1/8;
– 8-12 місяців – 1/9.
Перевищувати добове споживання суміші більше літра не варто.
Якщо ви напевно не знаєте точну вагу малюка, то дотримуйтеся рекомендацій виробника або порадьтеся з педіатром.
Як нагодувати дитину сумішшю.
Якщо мова йде про новонародженого, то суміш дають з пляшечки з найменшою соскою. У ній передбачені спеціальні отвори, які змушують смоктальні рефлекси малюка працювати інтенсивніше. Виробники сосок прагнуть максимально наблизити процес годування до природного.
Що робити, якщо дитина відмовляється від суміші?
З введенням суміші в більш пізньому віці, після періоду грудного вигодовування, у мам іноді виникають труднощі. Малюк може відмовлятися від харчування або не брати соску. Процес привчання крихти до пляшечки може виявитися досить складним, але панікувати не варто. Ми дамо кілька порад, які, сподіваємося, допоможуть вам. Отже, як перевести дитину нас суміш і привчити до пляшки?
Не намагайтеся привчити малюка за один день. Якщо ви відчуваєте, що лактація сходить нанівець або у вас інші причини переведення крихти на суміш, то починайте поступово (по можливості). Спробуйте застосувати силіконові накладки на соски, щоб для малюка текстура соски не відображено зовсім незнайомою.
При поступовому переході на суміш, запропонуйте дитині пляшечку, але з грудним молоком.
Можливо, коли ви приймаєте певну позу дитина, вже знає, що зараз мама почне наполягати на пляшці і малюк тут же рветься до гніву. Міняйте положення. Спробуйте під час годування пройтися з ним по кімнаті.
Експериментуйте з сосками. Виробники пропонують великий вибір, одні більше, інші менше нагадують жіночі груди за формою.
Покладіть соску поруч з малям, нехай він сам її візьме. Дитина теж відчуває, що мама дуже напирає.
Не варто наполягати на пляшці якщо малюк старше 6 місяців, спробуйте запропонувати суміш з ложки.
Маленьку дитину не залишайте одного з пляшкою. Це не безпечно.
До якого віку годувати сумішшю
Як зазначалося вище, суміш – це замінник грудного молока, тому до якого віку її давати – питання індивідуальне. Педіатри рекомендують продовжувати годування як мінімум до 1 року. Якщо дитина довше цього віку продовжує їсти суміш, то шкоди не буде. Головне, щоб суміш вживалася в розумних кількостях і не заважала основному харчуванню.
Харчування малюка повинне бути збалансованим, адже це запорука міцного імунітету. Якщо вам довелося вдатися до штучного вигодовування, вибирайте якісну суміш, дотримуйтесь правил її зберігання і приготування, а питання щодо вибору виробника, обсягу порцій і переходу на іншу суміш обговорюйте з педіатром.